Posted on: 27 grudnia, 2021 Posted by: admin Comments: 0
edukacja w domu

Coraz więcej osób interesuje się edukacją domową. Wielu rodziców szuka informacji na ten temat w Internecie, a wielu nauczycieli oferuje pomoc w nauczaniu zdalnie albo w domu, poza szkołą. Czy jest to możliwe? Tak, rodzice mogą wybrać edukację domową dla swojej pociechy, ale wtedy obowiązek edukacji biorą na siebie.

Edukacja domowa – nowy trend w czasach covid-19

Jak czytamy na stronie rządowej gov.pl, nauczycielem dziecka w ramach edukacji domowej może być osoba, którą wybiorą rodzice lub opiekunowie prawni dziecka. Nie jest też wymagane, by ukończyła one konkretne studia czy kursy. 

Liczba zainteresowanych takim trybem nauczania wciąż rośnie. Nowy trend ma wiele wspólnego z pandemią Covid-19. Skoro sytuacja ta przedłuża się, rodzice chcą zapewnić dziecku jak najlepszy dostęp do wiedzy i odpowiedni poziom edukacji. Pandemia podkreśliła wszystkie wady polskiego systemu edukacji. Uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele stanęli przed nowymi wyzwaniami. Wielu z nich deklaruje, że edukacja domowa rozwiązała większość problemów.

Różne rodzaje domowej edukacji 

Nie ma jednego przyjętego modelu edukacji domowej. Może ona mieć różne formy. Powstają m.in. inicjatywy społeczne i fundacje, które skupiają dzieci uczące się w ramach edukacji domowej. Dzieci, podobnie jak w szkole, uczą się w grupach, a zajęcia trwają od rana do popołudnia. 

Edukacja domowa może też wyglądać zupełnie inaczej i mieć kameralny charakter. Popularne jest organizowanie klubów edukacji domowej. Wtedy to rodzice wspólnie uczą swoje pociechy.

Leave a Comment